درباره ما

فدراسیون « گروه کوهنوردی سلامت کوهستان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج» در یک نگاه:

گروه سلامت کوهستان با همت کارمندان علاقمند به کوهنوردی و حمایت های معاونت بهداشتی و پشتیبانی، با دریافت مجوز رسمی از فدراسیون کوهنوردی کشور و استان فعالیت خود را رسما از اسفند 1392 دارای تشکیلات رسمی گردید.

اعضاء هیات مدیر ه:

رئیس هیئت مدیره :محمد رضا گلابی

 دبیر هیات مدیره گروه :

 مسئولین کمیته های کوهنوردی و فنی :

 کمیته طبیعت و تفرعات:

کمیته علمی و آموزشی :-

 کمیته روابط عمومی و تبلیغات:-

هدف از تشکیل این گروه ارتقاء سلامت جسمی و روانی کارکنان  می باشد، از آنجا که  کوهنوردی يكي ار رشته هاي برتر ورزشي مي باشد كه بدور از هياهو و سروصداي جوامع شهري به انسان مي آموزد ، در محيط پاك  ، سرسخت  و  زيبا ي كوهستان چگونه پرورش يافته و زندگي كند، بعلاوه باعث تقويت قواي جسماني و پرورش روح و روان آدمي شده و از بروز افسردگي، پيري زودرس ، بيماري هاي قلبي و عروقي ، فشار خون ، ديابت ، چاقي و . . .`پيش گيري مي نمايد، حتي در درمان بيماريهاي فوق هم بسيار موثر است، تنها ورزشي است كه رقابت به معني ساير رشته هاي ورزشي در آن نبوده و بزرگترين افتخار بزرگان آن كمك به همنوردان و مساعدت افراد مبتدي و علاقمند به كوهنوردي مي باشد. در اين ورزش است كه انسان به معناي واقعي از خودگذشتگي ، ايثار ، جوانمردي ، اتكا به نفس، پرورش توان مديريت برخود و خانواده و گروه و اجتماع را فرا مي گيرد .
 
مسلما" كوهنوردان  بهتر مي توانند در برابر سختي ها و ناملايمات روزمره زندگي دوام بياورند و در عين حال فرد سالمي براي خانواده و اجتماع خود باشند .

در حال حاضر  تعداد 50نفر در این گروه عضو شده اند.

گروه کوهنوردی سلامت کوهستان علاوه بر کارمندان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، پذیرای کلیه علاقمندان به این ورزش انسان ساز، است.

شرایط و مدارک لازم جهت عضویت در گروه گوهنوردی سلامت کوهستان :

کلیه پرسنل دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، کارمندان شاغل در دیگر ادارات و افراد علاقمند می توانند با مراجعه به معاونت بهداشتی و تکمیل فرم های لازم جهت ثبت نام و همچنین ارائه کپی شناسنامه، کارت ملی، کارت بیمه ورزشی و پرداخت مبلغ در نظر گرفته شده، عضو این گروه عضویت در این گروه به سه صورت مهمان، آزمایشی و رسمی است که برای افراد علاقمند، پس از شرکت در سه برنامه کارت عضویت آزمایشی و پس از 6ماه کارت عضویت رسمی صادر می گردد. برنامه های گروه به صورت درون استانی و برون استانی، به سه صورت کوهنوردی و کوهپیمایی، طبیعت گردی گروهی و گلگشت های خانوادگی برگزار خواهد شد.

برخی از صعودهای شاخص تیم ملی پس از انقلاب:

مثال:-سال ۱۳۷۶ صعود به قله گاشربروم ۲ ارتفاع ۸۰۳۵ متر

-

-

 

   دانلود : darbarema.pdf           حجم فایل 200 KB

 

آمار مراجعه کنندگان به وب سايت

بازديد کنندگان آنلاين:1
بازديد امروز سايت:10
بازديد اين صفحه:1795
تعداد کل بازديد:247145

آدرس:

ياسوج-بلوار شهيد مطهري-دانشگاه علوم پزشکي ياسوج

تلفن تماس:

074-33337251

دورنگار:

074-33337251 Click here default homepage

ورود/عضويت در سايت