صفحه اصلی > صفحه ی نمایش خبر دانشگاه 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری جلسه توجیهی نحوه ثبت رای هفتمین دوره انتخابات نظام پزشکی در یاسوج +تصاویر/ استفاده از امکانات دولتی جهت تبلیغات ممنوع

جلسه توجیهی نحوه ثبت رای هفتمین دوره انتخابات نظام پزشکی یاسوج در دفتر رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد در این جلسه، گفت: انتخابات نظام پزشکی سی ام تیرماه سال جاری در بیمارستان های منتخب به صورت الکترونیک و حضوری برگزار می شود.

دکتر اورنگ ایلامی با اشاره به اینکه رای نیابتی همراه با وکالت نامه محضری مورد تایید نیست، ادامه داد: هر فرد با داشتن شماره نظام سلامت، با توجه به مصوبه 22 قانون اساسی حق یک رای دارد.

وی عنوان کرد: زمان رای گیری از 5 تا 14 ساعت تعیین، که برای انتخابات نظام سلامت 12 ساعت از 8 صبح لغایت 8 شب در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه دوره تبلیغاتی در هفتمین دوره از انتخابات نظام پزشکی 10 روزه است، تصریح کرد: کاندیدهای انتخابات نظام پزشکی همانند کاندیدهای دیگر انتخابات در کشور، 24 ساعت قبل از انتخابات حق تبلیغات ندارند.

استفاده از امکانات دولتی برای تبلیغات کاندیدها ممنوع

دکتر ایلامی با اشاره به اینکه استفاده از امکانات دولتی برای تبلیغات کاندیداها ممنوع و پیگرد قانونی دارد، اظهار داشت: استفاده از اعلامیه، زندگی نامه، سخنرانی، میزگرد و روش های تبلیغاتی مجاز بلامانع بوده است.

وی ابراز داشت: پس از اعلام نتایج، مهلت اعتراض برای کاندیدها حداکثر تا 48 ساعت پس از ابلاغ از طرف  اعضای هیئت نظام پزشکی است که پس از بررسی اعتراض و شکایات توسط هیئت نظارت مرکزی دستور اصلی ابلاغ می شود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تصریح کرد: اولین هیئت نظام پزشکی حداکثر 7 روز پس از تعیین نمایندگان قانونی از طرف هیئت نظام پزشکی انتخاب می شوند.

وی با اشاره به اینکه روش های الکترونیکی برای ثبت رای در نظر گرفته شده است، یادآور شد: طریقه ثبت نام به دو صورت حضوری و الکترونیک در محل های مشخص انجام می گیرد.

به گزارش وب دا؛ جلسه توجیهی نحوه ثبت رای هفتمین دوره انتخابات نظام پزشکی در یاسوج با حضور سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان، کاندیدهای هفتمین دوره انتخابات نظام پزشکی در دفتر رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان برگزار شد.

 


١٤:٢٣ - يکشنبه ٢٥ تير ١٣٩٦    /    شماره : ١٥٧١٤    /    تعداد نمایش : ٣٠٩خروج