صفحه اصلی > صفحه ی نمایش خبر دانشگاه 


  چاپ        ارسال به دوست

در نشست با مسئولان شهرستان دنا مطرح شد؛

آغاز عملیات اجرایی دو بیمارستان سی‌سخت و پاتاوه در آینده ای نزدیک/ ۵ پروژه در دست ساخت در حوزه بهداشت و درمان شهرستان دنا

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه وبویراحمد از تعیین تکلیف احداث دو بیمارستان سی‌سخت و پاتاوه در شهرستان خبر داد و گفت: امیدواریم عملیات اجرایی این دو پروژه در آینده‌ای نزدیک آغاز شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ دکتر اورنگ ایلامی؛ در نشست با مسئولان شهرستان دنا اظهار داشت: طبق وعده فرماندار شهرستان برای هرکدام از این پروژه‌ها 2 میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات استانی اختصاص داده می‌شود.

وی اظهار داشت: از هیچ تلاشی برای به سرانجام رساندن احداث دو بیمارستان سی‌سخت و پاتاوه از محل کمک های خیرین سلامت، بنیادهای وابسته به دفتر مقام معظم رهبری از جمله بنیاد برکت و اعتبارات استانی دریغ نمی‌کنیم.

"سامانه سیب" اقدامی بزرگ در وضعیت سلامت مردم/۵ پروژه در دست ساخت در شهرستان دنا

دکتر ایلامی با اشاره به تشکیل پرونده الکترونیک سلامت با عنوان "سامانه سیب" در کشور، ابراز کرد: این مهم قدم بزرگی بوده که در آینده به وضعیت سلامت مردم حتی در دوره افتاده ترین مناطق نیز امکان پذیر است.

وی با بیان اینکه در این سامانه غیر از اطلاعات شخصی و بیمارها شاخص‌های مهم سلامت نیز ثبت می‌شود، افزود: از 613 خدمت در مهر 95 تا 2131 خدمت در بهمن ماه، بین 600 تا 2 هزار خدمت ثبت شده که متاسفانه شهرستان دنا در مقایسه با سایر شهرستان‌ها از نظر ثبت کاربران در سامانه رتبه آخر را دارد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان تصریح کرد: در شهرستان دنا 44 هزار و 460 نفر جمعیت در سیستم اطلاعاتی دانشگاه ثبت شده که به آنها خدمات ارائه شده و از این خدمات 40 درصد در سامانه سیب ثبت و مابقی نیز ثبت نشده که از این لحاظ شهرستان دنا رتبه هشتم را دارا هست.

دکتر ایلامی بیان کرد: 12 پزشک خانواده روستایی، 17 ماما، 7 مراقب سلامت، 49 بهورز، یک کارشناس تغذیه و 14 پرستار در شهرستان دنا مشغول فعالیت هستند.

وی با تاکید بر اینکه وضعیت مالی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دنا توسط دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد مورد کم لطفی قرار نگرفته، اذعان کرد: این شهرستان نسبت به شهرستان‌های همطراز پرداختی خوبی داشته است.

دکتر ایلامی در پایان با اشاره به 5 پروژه حوزه بهداشت و درمان در شهرستان دنا گفت: خانه بهداشت بهرام بیگی با 121 میلیون تومان اعتبار، خانه پزشک کریک با 110 میلیون تومان اعتبار، مرکز جامع سلامت توت نده با 450 میلیون تومان و مرکز جامع تمنک با 650 میلیون تومان اعتبار در دست ساخت هستند.

انتهای پیام/


١٦:٠٦ - دوشنبه ٢٦ تير ١٣٩٦    /    شماره : ١٥٧٣١    /    تعداد نمایش : ١٥٢خروج